Mnozí z nás si v sobě nesou určité trauma. Jde o negativní situace, které jsme kdysi prožili a ony se přitom neměly možnost vyčistit. Projevuje se to tím, že se u nás náhle a bez varování objeví špatné emoce – smutek, strach, obavy, úzkost, žárlivost… Je třeba, abychom je rozpustili a pomohli je nechat odejít. Podle vědmy Jany Naděje to zase není až tak složité, stačí si prý promluvit se svým „vnitřním dítětem“…
Tento článek byl uveřejněn v magazínu AHA! pro ženy.
Můžeme tak mluvit o naší duši, která nebyla správně hýčkaná v období dětství a dospívání. Její bolest se pak objevuje v různých podobách v našich dospělých životech a může nám tak komplikovat vztahy, zdravotní stav včetně formování postavy, bořit pracovní záměry, partnerské svazky, vytvářet neklid, nervozitu a nepochopení sama sebe i jiných. Je totiž třeba si uvědomit, že vše negativní vychází z nepochopení.
Odpovězte upřímně na tyto otázky, je-li vaše odpověď taková, jak je uvedeno a shod je více, nesete v sobě trauma z dětství. V tom případě byste si se svým vnitřním dítětem měli promluvit.
Jak si vytvoříte pro tyto účely svoje vnitřní dítě? Pořiďte si panenku či panáčka, hebkého, měkkého, milého na pohled i hmat. Měl by vám trošku připomínat vás. Očima, úsměvem, vlasy, nebo třeba pihami či oblečením. Musí jít o panenku, která vám na první pohled padne do oka. Pak si ji přizpůsobte k obrazu svému tak, jako byste oblékali své dítě. Jste-li manuálně zručné, můžete si panenku uplést, uháčkovat nebo ušít.